Opening hours
28 August 2026
Closed - Opens 28 August 2026 at 19:30
SundayClosed
MondayClosed
TuesdayClosed
WednesdayClosed
ThursdayClosed
FridayClosed
SaturdayClosed
Prices

Vanaf prijs

22.50

About Openingsconcert Festival Loverendale Pastorale

Openingsconcert Festival Loverendale Pastorale

Bach & Telemann

vrijdag 28 augustus 2026

Deuren open: 18:45

Aanvang: 19:30

Einde: 21:15

Cantatekaravaan
o.l.v. Rutger Valentijn Mauritz

Het Festival Loverendale Pastorale wordt feestelijk geopend met twee schitterende wereldlijke cantates van Johann Sebastian Bach. In deze zelden uitgevoerde meesterwerken komen mythologie, allegorie en menselijke emoties samen in muziek vol virtuositeit, humor en ontroering.

Johann Sebastian Bach

BWV 208 – Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd

(Jachtcantate)

Bachs beroemde Jachtcantate schildert een idyllische wereld van natuur, herders en jacht. De goden en herdersfiguren bezingen de schoonheid van het landleven in een kleurrijke muzikale ode aan harmonie tussen mens en natuur.

Solisten

  • Diana — Dārta Liepiņa
  • Pales — Ai Horton
  • Endymion — Oscar Sajous
  • Pan — Christian Beutel

BWV 213 – Laßt uns Sorgen, laßt uns wachen

(Hercules am Scheidewege)

In deze allegorische cantate staat de jonge Hercules op een kruispunt in zijn leven. Zal hij kiezen voor de verlokkingen van de Wollust of voor het pad van de Tugend? Bach brengt deze tijdloze strijd tussen genot en deugd tot leven in muziek van uitzonderlijke dramatische kracht en schoonheid.

Solisten

  • Wollust — Dārta Liepiņa
  • Hercules — Jens Ginge Skov
  • Tugend — Alejandro Barrientos-Rupérez
  • Mercurius — Lars Klamer

Met deze twee feestelijke cantates opent de Cantatekaravaan het Festival Loverendale Pastorale: een avond vol pastorale klanken, mythologische verhalen en de onweerstaanbare muzikale verbeeldingskracht van Bach.


Share this page: