About Heretoir + Unreqvited + Nidare
Met Heretoir, Unreqvited en Nidare staat er een middag op het programma waarin melancholie, meeslepende soundscapes en rauwe intensiteit samenkomen. Drie bands die ieder op hun eigen manier de grenzen van post-metal en atmosferische black metal verkennen, met muziek die laveert tussen duistere passages, explosieve uitbarstingen en momenten van hoop.
De Duitse band Heretoir staat bekend om hun emotionele mix van post-metal, black metal en post-rock. Met hun vierde album Solastalgia keren ze terug naar de kern van hun geluid, met hun meest persoonlijke en toegankelijke werk tot nu toe. Het album draait om de vervreemding van de natuur, de uitdagingen van het moderne leven en de zoektocht naar houvast in een voortdurend veranderende wereld. Waar voorganger Nightsphere vooral de duistere kant van de band liet horen, biedt Solastalgia meer ruimte aan kwetsbaarheid, melodie en hoop. Van meeslepende post-rock en intense black metal tot invloeden uit de screamo: Heretoir weet uiteenlopende stijlen samen te brengen in een geluid dat zowel overweldigend als troostrijk is. Met eerdere tournees door Europa, Azië en Latijns-Amerika en shows naast onder meer Alcest en Killswitch Engage heeft de band zich stevig op de internationale kaart gezet.
Het Canadese Unreqvited brengt een gelaagd en atmosferisch geluid waarin melancholische melodieën en meeslepende klanklandschappen centraal staan. Het project van oprichter 鬼 heeft zich sinds het debuutalbum Disquiet uit 2016 voortdurend ontwikkeld. Met het in 2025 verschenen A Pathway to the Moon slaat Unreqvited een nieuwe muzikale weg in, met een meer uitgesproken en op liveoptredens gericht geluid. De combinatie van atmosferische black metal, post-rock en emotionele melodieën heeft Unreqvited inmiddels op tournee gebracht met onder meer Harakiri for the Sky, Ghost Bath, Uada en Tribulation.
Het Berlijnse Nidare trapt de middag af met een intense mix van atmosferische en rauwe black metal. Met invloeden van onder meer Deafheaven, Der Weg einer Freiheit, Amenra en Oathbreaker bouwt de band aan een geluid waarin meeslepende soundscapes en explosieve passages elkaar afwisselen. Sinds de oprichting in 2019 heeft Nidare meer dan 120 shows gespeeld in Duitsland en omliggende Europese landen. Na de release van de EP Es laesst nicht los, ich jedoch laengst in 2024 werkte de band in 2026 aan een nieuw album, dat begin 2027 verschijnt.