Over Isolde Lasoen @GroedeLive!
Groede Live! presenteert zaterdag 26 april 2025: Isolde Lasoen
Grande Dame van de Belpop
Isolde Lasoen hebben we eerder dit jaar op ons podium gehad als virtuoze muzikante in de band van Daan. En, al in 2016 trad zij met haar eigen band op tijdens het Groede Festival.
Nu komt ze weer, wederom met haar eigen band. Op haar nieuwste album laat ze alles waar ze van houdt doorsijpelen: van haar opleiding als jazzdrummer over soundtrack en psychedelica tot progressieve rock, oude funk en Franse muziek uit de jaren 70. Ze laat zich in haar muziek volledig gaan, met rijke arrangementen, een uitgebreid instrumentarium, dramatische harmonieën, bombast en epische melodieën. De komende maanden wordt de laatste hand gelegd aan een nieuw album, dat in het voorjaar in de winkel moet liggen.
Less is doorgaans more voor Isolde, maar in haar muziek mag het bombastisch zijn, met rijke arrangementen, een uitgebreid instrumentarium en meeslepende harmonieën. De drums, de vibrafoon en haar stem krijgen op plaat maar ook live de hoofdrol, en Isolde wordt zoals steeds bijgestaan door haar fantastische muzikanten. Verwacht in de Grote Kerk Groede een gevarieerde, meeslepende en melodieuze set, een combinatie van filmische popsongs en sferische instrumentals.
Isolde harkte de ene lovende recensie na de andere binnen met ‘Oh Dear’, scoorde in binnen- en buitenland 4 sterren, haalde wereldwijde radio airplay en zette zichzelf hiermee definitief op de kaart als Grande Dame van de Belpop.